Xpair Jan Crab

De kast van ...

Guy Swinnen
zo 8 feb 10:00
zo 8 feb
10:00
  • zo 8 feb
    10:00
    Dil'Arte - Auditorium
    Vanaf za 14 jun. 09:00

Guy Swinnen kruipt op de sofa met Hadewich Wauters en vertelt honderduit over zijn carrière als  muzikant aan de hand van boeken, films en muziek die hierin een belangrijke rol hebben gespeeld.

De sympathieke ex-frontman van The Scabs komt langs op zondag 8 februari om de week van de Belgische muziek af te sluiten. Sinds 1978 maakte hij deel uit van de groep die uitgroeide tot één van de bekendste Belgische rockgroepen uit de jaren ‘80 en ’90. Na hun split in 1997 ging hij solo verder en stortte zich in heel wat initiatieven zoals Liefde voor Muziek, Spelers en drinkers, theaterproducties, Te Gek!? en verschillende samenwerkingen met Belgische artiesten.Hij waagde zich zelfs aan een zijsprong naar de politiek in zijn thuisstad Diest. We vragen hem welke muziek hem ontroert, welke boeken hij graag verslindt en welke films hij wel kan smaken.

Het concept

‘De kast van ...’ is een formule waarbij acteurs, muzikanten, sporthelden, schrijvers of lokale persoonlijkheden uitgenodigd worden om hun favoriete boeken, muziek, films, gerechten, reisbestemmingen … te presenteren aan de hand van ervaringen, anekdotes en levensverhalen. Gedurende enkele weken kan je deze favorieten ook terugvinden in een kast in de bibliotheek. 

Werkgroep Literatuur 

De kast van... is een initiatief van de werkgroep literatuur van Westrand en de Bibliotheek Dilbeek. Heb je zelf ook leuke ideeën voor deze werkgroep, een artiest die je wel eens wil ontmoeten in het concept 'de kast van', geef ons dan gerust een seintje: kunsten@dilbeek.be.

Wie is Guy Swinnen?

Aanvankelijk scoorde hij hoge ogen met de legendarische The Scabs die tot tweemaal toe een plaats wisten te veroveren op de affiche van Torhout/Werchter (’83 en ’92) en die drie gouden albums op hun conto hebben. Hun evergreen ‘Hard times’ staat nog jaarlijks in allerlei lijstjes en is vaste kost in elk zichzelf respecterende gitaarschool.

In 1997 startte hij een solocarrière en sindsdien bracht hij al zeven albums uit. Met het laatste album ‘Rock ain’t dead (it just smells funny)’ keert hij met de Guy Swinnen Band terug naar zijn oude liefde: de rock & roll. Met de huidige bezetting van deze groep heeft Swinnen naar eigen zeggen terug een vriendenkliek te pakken die muzikaal op één lijn zit. GSB is een goed geoliede rockmachine waar het speelplezier van afdruipt en dat is ook te merken op hun recentste album en hun vele concerten. ‘The band is undeniable’ zei een New Yorkse collega ooit.

Sinds het overlijden van Willy Willy in 2019 werd er voor The Scabs een pauze ingelast en wordt er volop ingezet op de Guy Swinnen Band. De band spaarde kosten nog moeite en nam in 2022 met Werner Pensaert het nieuwe album 'Rock ain't dead (it just smells funny)' op. In de discografie kan je de songs aanklikken en beluisteren op Spotify. Dat kan trouwens voor de meeste albums in dat lijstje.

De ritmesectie Marcus Weymaere (drums) en Bart Buls (bas) gaan al een tijdje mee bij GSB. David Piedfort (gitarist) zorgt ook al enkele jaren voor een divers gitaargeluid dat Guy de mogelijkheid geeft om zowel country getinte songs, singer-songwriter materiaal als rechttoe rechtaan rock te spelen. Een concert van Guy Swinnen Band is altijd de moeite. Je ontdekt er zijn eigen songs, er passeert al wel eens een gekende of minder gekende classic rock parel en een occasionele Scabs song.

In 2005 won hij het survivalprogramma ‘Stanley’s Route’ en in 2015 wist hij vriend en vijand te overtuigen in de allereerste jaargang van ‘Liefde voor muziek’, dat maar om aan te tonen dat hij van meerdere markten thuis is. Hij is ook sinds 2010 een overtuigde peter van Te Gek!?, een organisatie die zich inzet om het taboe rond geestelijke gezondheid te doorbreken.

 

Nieuwsbrief aanvragen of communicatievoorkeuren aanpassen