Atelier in beeld

Kunstwerkt
za 2 mei en zo 3 mei
za 2 mei
en
zo 3 mei

Atelier in beeld is het grote open atelierweekend voor beeldend kunstenaars in Vlaanderen en Brussel, georganiseerd door Kunstwerkt. 

Tijdens dit inspirerende weekend openen meer dan 2000 beeldend kunstenaars hun deuren. Bezoekers ontdekken bijzondere werkplekken, ontmoeten makers en laten zich verrassen door hun creaties.

Want meer dan ooit is het atelier een noodzakelijke plek van rust en verbeelding. In een hypernerveuze samenleving die voortdurend trilt van prikkels en snelheid, vormt het atelier een tegenstem. Een plek waar traagheid mag en waar handen denken. Atelier in beeld zet die plekken in de kijker: niet enkel als werkruimte, maar als toevluchtsoord, als adempauze, als ruimte om te verwerken wat buiten te snel gaat.

 

Dit open atelierweekend vormt een geweldige gelegenheid om de lokale kunstenaars in Dilbeek te leren kennen. Het bezoeken van hun ateliers biedt een unieke kans om de werkprocessen te ontdekken en meer te leren over hun technieken en inspiratiebronnen. Elk atelier heeft zijn eigen sfeer en stijl, wat het extra interessant maakt. 

Ontdek de ateliers van:

-            Luca Baukens (illustratie, mixed media, schilder- en tekenkunst)

-            Gaby Berger (design, digitale kunst, glaskunst)

-            Lut Bruyninckx (beeldhouwkunst, fotografie, grafiek, keramiek, …)

-            Karine Caimo (keramiek)

-            Ludo Leuwers (beeldhouwkunst, sculptuur, schilderkunst, tekenkunst)

-            Ann Mertens (design edelsmeedkunst)

-            Eric Lowie (fotografie)

-            Nele Blanckaert (edelsmeedkunst)

-            Annemie Rager (collage, grafiek, mixed media, textiel)

-            Katleen Sterck (assemblage, installatiekunst, fotografie)

-            Hugo Tanghe (mixed media, schilderkunst, tekenkunst)

-            Marijke Van Neygen (schilderkunst, tekenkunst)


Bekijk hier een voorbeeld uit het archief van Kunstwerkt: 

De lichtinval in mijn atelier is zo belangrijk. Vooral bij de late uren van de dag, dan begint het licht te dansen op mijn werken.

Pirò Pallaghy - kunstenares

 

Overzicht deelnemende kunstenaars Dilbeek

 

Marijke Van Neygen

Schilderkunst, tekenkunst

Openveldlaan 2, 1702 Groot-Bijgaarden

Het werk van Marijke wordt vaak gelinkt aan het Vlaams Fauvisme: felle kleuren, krachtige penseelstreken en figuren in hun omgeving, waar natuur en stilleven de symboliek versterken. Ze werkt vooral met olieverf op doek, vertrekkend van een abstracte ondergrond. Tijdens wandelingen en reizen verzamelt Marijke foto’s die ze verwerkt in haar schilderijen.

 

Ludo Leuwers

Beeldhouwkunst & ruimtelijke kunst, sculptuur, schilderkunst, tekenkunst

Baron de Vironlaan 117, 1700 Dilbeek

Ludo is van opleiding en beroep architect, met bijkomende opleidingen in scenografie, schilderkunst en recent ook beeldhouwkunst. Hij maakt beelden en sculpturen, tekeningen en schilderijen geïnspireerd op de natuur. Op basis van deze onuitputtelijke bron van elementen verbeeldt hij de continuïteit van leven. Stilaan krijgt ook de menselijke figuur zijn aandeel in deze cyclus.

 

Ann Mertens - Madame Assorti

Design, edelsmeedkunst

Koeivijverstraat 57, 1700 Dilbeek

[Het nr. 57 ligt op een ommetje van de grote Koeivijverstraat]

Ann is juweelontwerpster en goudsmid en werkt het liefst met zilver.

Haar juwelen zijn duurzaam en betaalbaar. Ze maakt gevarieerde maar unieke stukken: sobere, strakke, feestelijke, uitbundige, passend bij het humeur, bij het seizoen of bij een outfit.

Ann ontwerpt elk jaar andere collecties, maar werkt ook op maat.

 

Lut Bruyninckx

Conceptuele kunst, eclectisch, schilderijen, tekeningen, collages, foto’s, keramiek

Steenpoel 18, 1701 Itterbeek

Welkom in het rariteitenkabinet van Lut, waar klokken fluisteren en herinneringen worden gesprokkeld, waar tijd heelt en steelt, waar ook het vergankelijke haar plaats vindt, en conceptuele kunst vorm krijgt in werken die bewegen. Elk werk nodigt uit om te kijken, te verrassen, te vertragen en te ontdekken. Nieuwsgierig? Kom dan zeker een kijkje nemen.

 

Gaby Berger

Design, glaskunst, glasblazen, mixed media

Kattenstraat 10A, 1700 Sint-Martens-Bodegem

Gaby creëert via verschillende technieken objecten en installaties in glas. Ze realiseerde een heel divers assortiment gaande van glazen handtassen en bloemen tot klassieke vazen en schalen.

 

Luca Baukens

Illustratie, mixed media, schilderkunst, tekenkunst

Sint-Martinusstraat 57, 1700 Sint-Martens-Bodegem

Luca’s atelier in Dilbeek is de plek waar zijn creativiteit tot leven komt. Je krijgt de kans om zijn schilderijen, etsen en andere werken van dichtbij te ontdekken en een blik te werpen op zijn werkproces.

Van olieverfschilderijen met figuratieve elementen tot experimenten met technieken zoals aquarel en grafiek – hij deelt graag zijn passie en de verhalen achter de werken.

 

Sterck

Assemblage, iInstallatiekunst, fotografie

Sint-Martinusstraat 82, 1700 Sint-Martens-Bodegem

Katleen is een kunstenaar die voornamelijk met het medium fotografie werkt, maar zich recent ook heeft toegelegd op installaties met gevonden voorwerpen. Ze creëert beelden waarin nauwelijks gebruik wordt gemaakt van Photoshop. Dankzij haar unieke kijk op de realiteit bereikt ze een resultaat waarbij de toeschouwer zich niet langer bewust is dat het werk, zowel qua opnametechniek als finale print, nog steeds een traditionele foto is.

 

Hugo Tanghe

Mixed media, schilderkunst, tekenkunst

Sint-Martinusstraat 101,1700 Sint-Martens-Bodegem

Hugo Tanghe is een artistieke duizendpoot die onder meer modeltekent, schildert, striptekeningen en digitale kunstwerken maakt. Kleur en sfeer spelen een belangrijke rol in zijn oeuvre. Bewust wil hij zich niet vastpinnen op één stijl en vergelijkt zijn kunst met een speeltuin. Kinderlijke vrijheid = onbeperktheid met een ‘joie de vivre’. Het consumeerbaar maken van zijn kunst is ook één van zijn doelstellingen. Kunstwerken worden art items voor dagelijks gebruik.

[Metro Paris – Hugo Tanghe Drie muzikanten van Lou Reed dalen met een trofee de roltrap af. De wapperende haren en schuine lijnen vangen de tocht en dynamiek van de Parijse metro. De felle kleuren tegenover bleke gezichten geven de iconen een bijna buitenaardse status. Een rauw, expressionistisch beeld van wereldsterren die opgaan in de anonieme, alledaagse massa.]

 

Annemie Rager

Collage, grafiek, mixed media, textielkunst

Brusselstraat 629, 1700 Sint-Ulriks-Kapelle

Parkeren op het kerkplein kan

Meestal werkt Annemie rond een bepaald thema. Soms blijft dat maanden meegaan, soms laat ze het sneller los. Kledingstukken, waaierdozen, schedels en skeletten krijgen in haar atelier een nieuw leven. Omdat de lagen papier of stof lang moeten drogen, werkt ze tegelijk aan meerdere stukken. Dankzij haar nieuwe atelier kan dat perfect: ze beschikt er over verschillende werkhoeken die elk hun eigen functie hebben.

Titel: after the wear III - Mixed media, collage. 80 x 80 cm

 

Nele Blanckaert

Edelsmeedkunst

Rumoldusstraat 66, 1703 Schepdaal

Wie had ooit gedacht dat zij juweelontwerpster zou worden? Als kind was ze de creatiefste van de klas, maar dat bepaalde haar studiekeuze niet. Jaren later, op een keerpunt in haar leven, vroeg ze zich af wie ze werkelijk was. Zo vond ze de weg terug naar de essentie: creëren, mensen blij maken en luisteren naar hun verhalen — want uit elk verhaal leer je.

 

Karine Caimo

Keramiek

Rumoldusstraat 52, 1703 Schepdaal

Wat in 2015 voor Karine begon als een hobby aan de Academie voor Beeldende Kunsten in Anderlecht, groeide uit tot haar eigen atelier in de tuin. Het is haar persoonlijke woman cave, een plek waar ze zich kan terugtrekken en verdwalen in haar fantasiewereld van porselein, klei en glazuur. Het atelier is klein maar praktisch, en in de zomer verhuist haar draaischijf naar buiten, waar het zonlicht het creatieproces een extra dimensie geeft.

 

Eric Lowie

Kunstfotografie

Kerkweg 23, 1703 Schepdaal

Eric Lowie is kunstfotograaf. Hij werkt enkel met filmcamera’s en maakt zwart-wit foto’s.

Eric opent de deuren van zijn donkere kamer zodat het publiek de magie van de analoge fotografie kan (her)ontdekken. Dit jaar viert de fotografie immers haar 200ste verjaardag!

Je kan enkele foto's van zijn vorige tentoonstelling bekijken en je krijgt ook een inkijk in de voorbereiding van de nieuwe tentoonstelling, die midden mei in Antwerpen zal plaatsvinden. 

FOTO: "The Soft Skin" - International Photography Awards - 3RD Prize Professional

 

Credits

Praktische info

Ingang gratis, zonder reservatie

Open op zaterdag 2 en zondag 3 mei 2016 van 11 tot 18u

Signalisatie is voorzien op alle locaties.
De ateliers zijn duidelijk herkenbaar dankzij een beachflag aan de ingang

Kom bij voorkeur met het openbaar vervoer, met de fiets of te voet. Parkeren is niet altijd evident in de buurt van de ateliers.

Ontdek al fietsend de ateliers:  www.zender.be/atelier-in-beeld 

Meer info en openingsuren: www.atelierinbeeld.be 

Vrije Tijd Dilbeek – Team Kunsten ondersteunt de lokale uitwerking van dit project, in samenwerking met de deelnemende kunstenaars en Kunstwerkt.

 

 

Heb je een vraag?

Voor algemene vragen over Atelier in beeld kun je contact opnemen met Kunstwerkt: 

Els, Magalie & Esther
📧 atelierinbeeld@kunstwerkt.be 
📞 09 235 23 20 (di - vrij: 9:00 – 17:00)

Voor specifieke vragen over het project in Dilbeek kan je contact opnemen met Westrand: 

Kathleen Leys
📧 kunsten@dilbeek.be  
📞 02 466 20 30

Zet mij op de wachtlijst

Wenslijstje

Toegevoegd:

Naar wenslijstje

Nieuwsbrief aanvragen of communicatievoorkeuren aanpassen