I was a stranger

Brandt Andersen
Dinsdagfilm
di 15 dec 20:00 - 21:43
di 15 dec
20:00 - 21:43
  • di 15 dec
    20:00 - 21:43
    Westrand - theaterzaal (stoelkeuze)

Vijf levens kruisen elkaar tijdens een gevaarlijke vlucht naar veiligheid, en die laat zien hoe hoop, mededogen en verbondenheid kunnen oplichten in de donkerste omstandigheden.

Synopsis 

Een arts, een soldaat, een mensensmokkelaar, een vader en een kapitein. Ieder met een eigen verhaal, ieder op zijn eigen reis. Hun paden kruisen wanneer ze door de Syrische burgeroorlog alles moeten achterlaten, in een wanhopige zoektocht naar veiligheid en een plek waar ze kunnen thuishoren. Gesitueerd in vier landen en geïnspireerd door waargebeurde verhalen uit de frontlinie van de vluchtelingencrisis, toont dit indringende drama – met onder andere Omar Sy – de hartverscheurende pijn, het voortdurende gevaar en de kwetsbare schoonheid van mensen die ondanks alles de moed vinden om opnieuw te beginnen, zelfs wanneer de wereld hen niets meer te bieden heeft.

De film werd bekroond met de Amnesty International Film Award op het Berlin International Film Festival 2024.

I was a stranger

In samenwerking met Fedasil Dilbeek

Fedasil Dilbeek zorgt voor een korte inleiding voor de film en een drankje na de film. 

 

In samenwerking met Lesvos Solidarity

Voor en na de film kan je in de gang tasjes aanschaffen gemaakt van reddingsvesten en rubberboten van vluchtelingen. 

 

Al gedacht aan een voordelige 10-beurtenkaart? 

De makkelijkste manier om van de dinsdagfilm te genieten, doe je met de filmkaart! Een 10-beurtenkaart die je deelt met wie je wil. Je betaalt €60 voor 10 filmbeurten. Of je 10 keer alleen komt, of één keer met 9 vrienden, laten we aan jou over.

Bestel een filmkaart

Credits

Regie Brandt Andersen
Cast Omar Sy

Drama - 2026 - VS - 1u43/103 minuten - Engels gesproken - tweetalig ondertiteld NL/FR - kijkwijzer: 

Goed om weten

Duur van de filmvoorstelling: 103 minuten zonder pauze (1u43)

Ontdek bij jouw bezoek aan het Westrandgebouw de fototentoonstelling Nieuwe Grond van oorlogsfotograaf Jim Huylebroek in de Westrandgalerij. Deze expo vraagt aandacht voor jongeren op de vlucht, In samenwerking met Fedasil Dilbeek. Meer info over deze expo lees je hier. 

Na de film wordt er een hapje en een drankje aangeboden door Fedasil Dilbeek. Zij zullen ook voor de film zich kort voorstellen en dan vooral de werking in Fedasil Dilbeek. 
Voor en na de film kan je in de gang tasjes aanschaffen gemaakt van reddingsvesten en rubberboten van vluchtelingen van Lesvos Solidarity. 

Zet mij op de wachtlijst

Wenslijstje

Toegevoegd:

Naar wenslijstje

Nieuwsbrief aanvragen of communicatievoorkeuren aanpassen